UKS Unia Białogard - AP Kotwica Kołobrzeg I 2:5 (2:1)

UKS Unia Białogard - AP Kotwica Kołobrzeg  I  2:5 (2:1)

UKS Unia Białogard - AP Kotwica Kołobrzeg I 2:5 (2:1)
Skład AP Kotwica Kołobrzeg I :

Miłosz Magiera, Hubert Cybulski, Dawid Sajkowski, Mateusz Juszczak, Bartosz Byszewski, Bartosz Szczerba, Oskar Ratajski, Krystian Krysa, Szymon Klepuszewski, Sebastian Kacynel, Dawid Małkiewicz.

Na zmiany:

Łukasz Giliński, Patryk Cygan, Kacper Olejarczyk, Jakub Wacyk, Marek Wojciechowski.

Strzelcy bramek:

1:0 – 5’

1:1 – 20′ - Sebastian Kacynel

2:1 – 30’

2:2 – 56′ – Krystian Krysa

2:3 – 63’ – Bartosz Szczerba

2:4 – 67’ - Jakub Wacyk

2:5 – 75 - Sebastian Kacynel

W minioną niedzielę 19.04.2015r. białogardzcy kibice oglądali na obiekcie sportowym MOSiR, pojedynek pomiędzy wiceliderem rozgrywek juniora młodszego gr.2, UKS Unią Białogard, a drużyną AP Kotwica Kołobrzeg I. Punktualnie o godzinie 11 00 sędzia rozpoczął mecz piłkarski 12 kolejki.

Pierwszą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze. Objęli prowadzenie już w 5 minucie. Silnym strzałem w polu karnym popisał się Kacper Sznajderowski i nie dał szans bramkarzowi Miłoszowi Magierze. Bramka wyrównująca padła w 20 minucie. Jej autorem był Sebastian Kacynel, który wykorzystał podanie przed pole karne Krystiana Krysy z bocznego sektora boiska. Gdy wydawało się że to kołobrzeżanie trafią do siatki po raz drugi, stało się inaczej. Unia Białogard wyprowadziła groźną kontrę prawą stroną boiska, a dokładne podanie wykorzystał Marcin Kulczak i strzałem głową drugi raz zmusił do kapitulacji golkipera gości w 30 minucie. Na przerwę w lepszym humorze schodzili podopieczni trenera Zbigniewa Litewki.

Po przerwie drużyna AP Kotwica Kołobrzeg I przystąpiła do odrabiania strat. Sztab szkoleniowy „niebieskich” czekał na drugą bramkę do 56 minuty. Krystian Krysa pokonał bramkarza gospodarzy strzałem z lewej strony pola karnego. Pomógł mu w tym asystujący Bartosz Szczerba. Goście atakowali nadal. Ich starania zostały uwieńczone zdobyciem trzeciej bramki w 63 minucie. Z ataku pozycyjnego prawą stroną boiska, futbolówkę w siatce umieścił Bartosz Szczerba. Tym razem udział w akcji miał asystent - strzelec drugiej bramki, Krystian Krysa. Dokładnie 4 minuty minęły, gdy z utratą czwartej bramki musieli pogodzić się zawodnicy UKS Unii Białogard. Brawurową akcję indywidualną lewą stroną przeprowadził wprowadzony w 2 połowie Jakub Wacyk. Oddał strzał płasko po ziemi i tuż przy bliższym słupku piłka znalazła drogę do siatki gospodarzy. Ta bramka potwierdziła optyczną przewagę na boisku drużyny przyjezdnych. W 75 minucie spotkania wynik ustalił Sebastian Kacynel. Z lewej strony pola karnego oddał strzał na bramkę za plecami wysuniętego bramkarza gospodarzy. W zdobyciu piątej bramki bezpośredni udział miał Patryk Cygan, podając do lepiej ustawionego kolegi.

Goście po tym meczu zostali wiceliderem rozgrywek juniora młodszego gr.2 KOZPN. Wygrana zasłużona ponieważ dwukrotnie przegrywali i potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Za tydzień gospodarze pojadą do Sianowa na mecz z ZS Dąbrowa, natomiast AP Kotwica Kołobrzeg I rywalizować będzie z AP Kotwica Kołobrzeg II. Życzymy powodzenia.

Powiązana galeria: